OFERTA - Psychoterapia

Psychoterapia (od gr. psyche = dusza i therapein = leczyć) służy rozwiązywaniu problemów osobistych i leczeniu zaburzeń emocjonalnych w trakcie kontaktu z terapeutą. Jest to forma kontaktu pomiędzy klientem i psychoterapeutą, która zachodzi w atmosferze bezpieczeństwa, wzajemnej otwartości i zaufania. Staramy się stworzyć optymalne warunki byś mógł zmierzyć się z własnymi problemami i dążyć do osiągnięcia wewnętrznego spokoju, oraz poprawy komfortu życia

Nasz zespół świadczy pomoc w problemach emocjonalnych, egzystencjalnych, nerwicowych, stanach lękowych, zaburzeniach odżywiania, a także związanych z uzależnieniami, współuzależnieniami i przemocą. Psychoterapia pozwala także lepiej poznać swoje potrzeby, wartości i postawy oraz zmieniać się w kierunku większej niezależności i satysfakcji z życia.

Podczas pierwszego spotkania omówimy podstawowy problem z którym się zgłaszasz, oraz Twoje cele i oczekiwania dotyczące pracy terapeutycznej. Czasami wystarcza to jedno spotkanie konsultacyjne. Jeżeli okaże się że potrzebujesz psychoterapii to ustalimy plan dalszej pracy i wspólnie będziemy go realizować.

Metodę i sposób pracy za każdym razem dopasowujemy indywidualnie do potrzeb i oczekiwań klienta. Najczęściej jest to spotkanie raz w tygodniu trwające około 50 minut.

Wywodzimy się z nurtu humanistycznego, który stawia w centrum potrzeby klienta. Specyfika naszej pracy wynika z naszych wieloletnich doświadczeń i głównie opiera na metodzie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Gestalt, oraz Poznawczo – Behawioralnej.